Sort by

Tadzam has logged 269 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Prisoners of the Ghostland

Prisoners of the Ghostland

2021
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Kung Fu Hustle

Kung Fu Hustle

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Belle

Belle

2021
×
★★★½
Edit this entry  
25
Encanto

Encanto

2021
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★★
Edit this entry  
22
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Black Rain

Black Rain

1989
×
★★★
Edit this entry  
18
A Hero

A Hero

2021
×
★★★½
Edit this entry  
18
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★
Edit this entry  
11
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
★★★★
Edit this entry  
10
Wife of a Spy

Wife of a Spy

2020
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★
Edit this entry  
01
Layer Cake

Layer Cake

2004
×
★★★½
Edit this entry  
30
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Edit this entry  
29
Moonstruck

Moonstruck

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Memoria

Memoria

2021
×
★★★★
Edit this entry  
23
99 Francs

99 Francs

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
All About My Mother

All About My Mother

1999
×
★★★½
Edit this entry  
20
Phantom of the Paradise

Phantom of the Paradise

1974
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Lost Illusions

Lost Illusions

2021
×
★★★½
Edit this entry  
18
Pusher

Pusher

1996
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★★
Edit this entry  
11
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Paris, 13th District

Paris, 13th District

2021
×
★★★½
Edit this entry  
08
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
07
I Am Not Your Negro

I Am Not Your Negro

2016
×
★★★★
Edit this entry  
06
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Edit this entry  
05
Crank: High Voltage

Crank: High Voltage

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Pig

Pig

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Scary Movie

Scary Movie

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Locked Out

Locked Out

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
18
By the Grace of God

By the Grace of God

2018
×
★★★★
Edit this entry  
16
Bye Bye Morons

Bye Bye Morons

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
15
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Lovers on the Bridge

The Lovers on the Bridge

1991
×
★★★★
Edit this entry  
11
I Stand Alone

I Stand Alone

1998
×
★★★★
Edit this entry  
09
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Con Air

Con Air

1997
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
The Jinx: The Life and Deaths of Robert Durst

The Jinx: The Life and Deaths of Robert Durst

2015
×
★★★★
Edit this entry  
03
Big Eyes

Big Eyes

2014
×
★★★
Edit this entry  
02
Bright Star

Bright Star

2009
×
★★½
Edit this entry  
01
Love Song for Tough Guys

Love Song for Tough Guys

2021
×
★★★½
Edit this entry  
01
La Haine

La Haine

1995
×
★★★★
Edit this entry  
30
After Love

After Love

2020
×
★★★½
Edit this entry  
29
Bad Boys II

Bad Boys II

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Stillwater

Stillwater

2021
×
★★★½
Edit this entry  
27
Face/Off

Face/Off

1997
×
★★★★
Edit this entry