Sort by

Taera has logged 202 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Devil's Backbone

The Devil's Backbone

2001
×
★★★★
Edit this entry  
29
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
Edit this entry  
29
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★★★★★
Edit this entry  
24
How the Grinch Stole Christmas!

How the Grinch Stole Christmas!

1966
×
Edit this entry  
24
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Arsenic and Old Lace

Arsenic and Old Lace

1944
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★
Edit this entry  
20
Let It Snow

Let It Snow

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

2019
×
★★★
Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★½
Edit this entry  
17
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★½
Edit this entry  
17
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Tangled

Tangled

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★
Edit this entry  
10
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Blue Valentine

Blue Valentine

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
One Special Night

One Special Night

1999
×
Edit this entry  
08
Beauty and the Beast: The Enchanted Christmas

Beauty and the Beast: The Enchanted Christmas

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Noelle

Noelle

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Dark Waters

Dark Waters

2019
×
★★★★
Edit this entry  
04
Ice Princess

Ice Princess

2005
×
★★★
Edit this entry  
02
Lemonade Mouth

Lemonade Mouth

2011
×
★★★½
Edit this entry  
02
High School Musical

High School Musical

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Tangled

Tangled

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Graduate

The Graduate

1967
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Monsters University

Monsters University

2013
×
★★★
Edit this entry  
28
Presto

Presto

2008
×
Edit this entry  
28
Marathon Man

Marathon Man

1976
×
★★★½
Edit this entry  
24
Oh, Hello on Broadway

Oh, Hello on Broadway

2017
×
Edit this entry  
24
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Hudsucker Proxy

The Hudsucker Proxy

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★½
Edit this entry  
15
Raising Arizona

Raising Arizona

1987
×
★★★
Edit this entry  
14
Midnight Cowboy

Midnight Cowboy

1969
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Give a Girl a Break

Give a Girl a Break

1953
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Chris Rock: Tamborine

Chris Rock: Tamborine

2018
×
Edit this entry  
08
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry