Favorite films

Recent activity

All

Recent reviews

More
 • Two Days, One Night

  Two Days, One Night

  ★★★★

  Marion Cotillard I will drink ur bath water...

 • Cruella

  Cruella

  ★★★½

  Emma Stone killed me for two hours with her hair, costumes and British accent. It's also a better Joker movie than the Joker.

  Cruella, film olarak masaya yeni bir şey koymuyor ama Disney'in klasik animasyonlarına kötü live-action uyarlamalar yapmasından dolayı çok kötü olmasını beklediğim Cruella'yı aşırı eğlenmiş bir şekilde bitirdim. Açıkçası film şaşırtıcı derecede iyi yönetilmiş ve iyi yazılmış bir film ki burada senarist ekibinde The Favourite'ı yazan dehalardan biri var. 70'ler punk havasının zaten hastasıyım ve hem prodüksiyon hem…

Popular reviews

More
 • Mare of Easttown

  Mare of Easttown

  ★★★★

  HBO'nun özellikle son yıllarda istisnasız her sene harika diziler çıkartması bana kalırsa TV'nin sinemanın önüne geçmeye başlamasına neden oldu. Mare of Easttown ise HBO'nun bu yılki bombası. Her bölümde daha da iyi bir hikaye akışıyla gerilimi hiç düşürmeyen, son ana kadar gizemini koruyan çok iyi bir polisiye-dramı olmuş. Bu türde uzun süredir kaliteli bir dizi görmemiştim. Film olarak bir tek Three Billboards tadı çok aldım. O da tek tip örnek tabii.

  Uzun süredir bir dizinin tüm oyuncu kadrosunun da diziyi…

 • Bo Burnham: Inside

  Bo Burnham: Inside

  ★★★★

  Brutally true, catchy, highly uncomfortable, vulnerable, hilarious, and weirdly beautiful. This is Bo Burnham's mentally crisis.

  Bo Burnham en sevdiğim komedyen. Aslında komedyen demek de çok doğru değil çünkü her şeyi yapan biri. Yazar, yönetmen, müzisyen, komedyen ve aktör. Dünyaya bakışını, insanların hep düşündüklerini farklı bir dille söylemesine bayılıyorum.
  2016 yılındaki Make Happy ile sahnede panik ataklar geçirmesi nedeniyle komedyenliği bırakıp kariyerine yönetmen ve aktör olarak devam etmişti. Yine de ben kendisinden bir geri dönüş bekliyordum ve yıllar sonra istediğim…