Taher has logged 19 entries for films during 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
The Accountant

The Accountant

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Jason Bourne

Jason Bourne

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Wrestler

The Wrestler

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Snowden

Snowden

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Submarine

Submarine

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Starred Up

Starred Up

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Hell or High Water

Hell or High Water

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Ocean's Twelve

Ocean's Twelve

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Sully

Sully

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Synecdoche, New York

Synecdoche, New York

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
To Steal from a Thief

To Steal from a Thief

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Careful What You Wish For

Careful What You Wish For

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
26
Monty Python and the Holy Grail

Monty Python and the Holy Grail

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Color of Money

The Color of Money

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
O.J.: Made in America

O.J.: Made in America

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry