• Locked Down

    ½

  • Death to 2020

    ★★★½

  • The Ripper

    ★★★½

  • A California Christmas

    ½

  • Dashing in December

    ½

  • Let Them All Talk

    ★★

  • The Midnight Sky

  • Godmothered

    ★★★

  • Superintelligence

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • The Princess Switch: Switched Again

    ★★

  • The Christmas Chronicles: Part Two

    ★★½

  • Happiest Season

    ★★

  • Murder on Middle Beach

    ★★★★

  • Hillbilly Elegy

    ★½

  • One Royal Holiday

    ★★★

  • Holidate

    ★★★½

  • The Undoing

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • I'm Your Woman

    ★★½

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★

  • The Devil All the Time

    ★★½

  • Unpregnant

    ★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Antebellum

    ★★½

  • Love, Guaranteed

    ★★½

  • This Is the Year

    ★★★½

  • All Together Now

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★

  • Class Action Park

    ★★★½

  • The Kissing Booth 2

    ½

  • Hamilton

    ★½

  • Ava

    ★★

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

    ★★★½

  • Valley Girl

    ★★★

  • Inheritance

  • Take Me to the World: A Sondheim 90th Birthday Celebration

    ★★

  • Extraction

    ★★★★

  • The Lost Husband

    ★½

  • The Claudia Kishi Club

    ★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • The Hunt

  • Mulan

    ★½

  • The Trials of Gabriel Fernandez

    ★★

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Pete Davidson: Alive from New York

    ★★

  • Impractical Jokers: The Movie

    ★★★½

  • Brahms: The Boy II

    ★★

  • Emma.

    ★★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ½

  • 365 Days

    ★★

  • Gretel & Hansel

    ½

  • Night on Earth

    ★★★★

  • Lost Girls

    ★★

  • Natalie Wood: What Remains Behind

  • Palm Springs

    ★★★

  • Wendy

    ★★★

  • Relic

    ★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • The Turning

    ½

  • Cuties

    ★★★★

  • Miss Americana

    ½

  • Leslie Jones: Time Machine

  • My Spy

    ★★★½

  • Underwater

  • Cheer

    ★★★

  • Like a Boss

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★★

  • Cats

    ½

  • Bombshell

    ★★★