Miles Moon ⛤ has logged 63 entries for films during October 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Teen Wolf

Teen Wolf

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
28 Weeks Later

28 Weeks Later

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
The Stepford Wives

The Stepford Wives

1975
×
Read the review Edit this entry  
30
The Blob

The Blob

1988
×
★★
Edit this entry  
29
Ginger Snaps

Ginger Snaps

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Daybreakers

Daybreakers

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Fly

The Fly

1986
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Gremlins 2: The New Batch

Gremlins 2: The New Batch

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
The Omen

The Omen

1976
×
Read the review Edit this entry  
25
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
Edit this entry  
25
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
Edit this entry  
25
Practical Magic

Practical Magic

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Bat

The Bat

1926
×
Read the review Edit this entry  
24
Jaws 3-D

Jaws 3-D

1983
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Insidious: Chapter 2

Insidious: Chapter 2

2013
×
Read the review Edit this entry  
23
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Toy Story of Terror!

Toy Story of Terror!

2013
×
Read the review Edit this entry  
22
The Revenge of Frankenstein

The Revenge of Frankenstein

1958
×
Read the review Edit this entry  
22
I Know What You Did Last Summer

I Know What You Did Last Summer

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Hellbent

Hellbent

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
The Frighteners

The Frighteners

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Ghostwatch

Ghostwatch

1992
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
[REC]³ Genesis

[REC]³ Genesis

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Carrie

Carrie

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Interview with the Vampire

Interview with the Vampire

1994
×
★★
Edit this entry  
18
Rodan

Rodan

1956
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Escape from Tomorrow

Escape from Tomorrow

2013
×
★★
Edit this entry  
16
Saw 3D

Saw 3D

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
The Old Dark House

The Old Dark House

1932
×
★★
Edit this entry  
16
Dead & Buried

Dead & Buried

1981
×
Edit this entry  
16
Eaten Alive

Eaten Alive

1976
×
Read the review Edit this entry  
16
Them!

Them!

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible - Rogue Nation

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Funny Games

Funny Games

1997
×
Edit this entry  
14
Arachnophobia

Arachnophobia

1990
×
★★
Edit this entry  
14
Resident Evil: Retribution

Resident Evil: Retribution

2012
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Anaconda

Anaconda

1997
×
Edit this entry  
12
Demolition Man

Demolition Man

1993
×
Edit this entry  
11
[REC]²

[REC]²

2009
×
Edit this entry  
11
Mission: Impossible - Ghost Protocol

Mission: Impossible - Ghost Protocol

2011
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Shin Godzilla

Shin Godzilla

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Paranormal Activity: The Ghost Dimension

Paranormal Activity: The Ghost Dimension

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Mission: Impossible III

Mission: Impossible III

2006
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
The Return of the Vampire

The Return of the Vampire

1943
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
[REC]

[REC]

2007
×
Edit this entry  
09
Mission: Impossible II

Mission: Impossible II

2000
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Paranormal Activity: The Marked Ones

Paranormal Activity: The Marked Ones

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Antichrist

Antichrist

2009
×
★★
Edit this entry  
08
Ringu

Ringu

1998
×
Edit this entry  
07
Creepshow

Creepshow

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry