Sort by

tainah has logged 25 entries for films during July 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Hamilton

Hamilton

2020
×
Read the review Edit this entry  
26
Imagine Me & You

Imagine Me & You

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Coherence

Coherence

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
To All the Boys: P.S. I Still Love You

To All the Boys: P.S. I Still Love You

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Monte Carlo

Monte Carlo

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Hamilton

Hamilton

2020
×
Read the review Edit this entry  
24
Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Finding Nemo

Finding Nemo

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Love, Rosie

Love, Rosie

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Bacurau

Bacurau

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Women on the Verge of a Nervous Breakdown

Women on the Verge of a Nervous Breakdown

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Selah and the Spades

Selah and the Spades

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Family Man

The Family Man

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Hamilton

Hamilton

2020
×
Read prior review Edit this entry  
18
Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Z-O-M-B-I-E-S 2

Z-O-M-B-I-E-S 2

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
17
Z-O-M-B-I-E-S

Z-O-M-B-I-E-S

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
10
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Don't Hug Me I'm Scared 4

Don't Hug Me I'm Scared 4

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Serendipity

Serendipity

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Bad Education

Bad Education

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry