Sort by
  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★

  • Blonde

    ½

  • Don't Worry Darling

    ★★★½

  • Pearl

    ★★★★

  • Argentina, 1985

  • TÁR

    ★★★★

  • Nope

  • Close

    ★★★★

  • The Five Devils

    ★★½

  • Aftersun

    ★★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★½

  • The Beatles: Get Back - The Rooftop Concert

  • Mars One

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★½

  • Licorice Pizza

    ★★★

  • The Beatles: Get Back

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★★

  • The Power of the Dog

  • Parallel Mothers

    ★★★½

  • Red Rocket

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • Spirit Untamed

  • Cruella

  • Alvorada

    ★★★

  • CODA

    ★★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • The Queen's Gambit

    ★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

  • Another Round

  • Nomadland

    ★★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★★

  • My Octopus Teacher

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★

  • Shiva Baby

    ★★★½

  • Normal People

    ★★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • The Invisible Man

    ★★½

  • Sergio

  • The Father

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Minari

    ★★★★

  • The Social Dilemma

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • Dolittle

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

  • The Translators

    ★★★★

  • I'm No Longer Here

    ★★★

  • Jojo Rabbit

  • Dolemite Is My Name

  • Knives Out

  • The Platform

  • Sound of Metal

    ★★★★★

  • The Laundromat

  • The Two Popes

  • Joker

  • Uncut Gems

  • Ford v Ferrari

  • Ad Astra

  • Marriage Story

  • It Chapter Two

  • Hair Love

  • A Rainy Day in New York