Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The Five Devils

The Five Devils

2022
×
★★½
Edit this entry  
19
Close

Close

2022
×
★★★★
Edit this entry  
12
TÁR

TÁR

2022
×
★★★★
Edit this entry  
12
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★★
Edit this entry  
29
Joe Pera Talks You to Sleep

Joe Pera Talks You to Sleep

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Neon Bull

Neon Bull

2015
×
★★½
Edit this entry  
03
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★
Edit this entry  
22
Blonde

Blonde

2022
×
½
Edit this entry  
20
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
★★★★
Edit this entry  
28
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
Edit this entry  
19
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★★
Edit this entry  
10
Love for Sale

Love for Sale

2006
×
½
Edit this entry  
09
Spencer

Spencer

2021
×
★★★
Edit this entry  
26
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★
Edit this entry  
01
Futuro Beach

Futuro Beach

2014
×
★★½
Edit this entry  
29
Normal People

Normal People

2020
×
★★★
Edit this entry  
01
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
13
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
Edit this entry  
13
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Broken Circle Breakdown

The Broken Circle Breakdown

2012
×
★★★★
Edit this entry  
10
Women on the Verge of a Nervous Breakdown

Women on the Verge of a Nervous Breakdown

1988
×
★★★
Edit this entry  
09
The Hunt

The Hunt

2012
×
★★★★
Edit this entry  
09
Father’s Chair

Father’s Chair

2012
×
★½
Edit this entry  
06
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★½
Edit this entry  
05
Just Like Our Parents

Just Like Our Parents

2017
×
★★★
Edit this entry  
05
Brainstorm

Brainstorm

2000
×
★★★
Edit this entry  
05
Searching

Searching

2018
×
★★★
Edit this entry  
22
Invisible Life

Invisible Life

2019
×
★★★★
Edit this entry  
09
Closer

Closer

2004
×
★★★★
Edit this entry  
08
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★
Edit this entry  
03
Madame Satã

Madame Satã

2002
×
★★★★
Edit this entry  
16
Carandiru

Carandiru

2003
×
★★★★
Edit this entry  
15
Black God, White Devil

Black God, White Devil

1964
×
★★
Edit this entry  
31
Above Justice

Above Justice

2016
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Translators

The Translators

2019
×
★★★★
Edit this entry  
28
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Edit this entry  
23
Master, a Building in Copacabana

Master, a Building in Copacabana

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
22
I Travel Because I Have to, I Come Back Because I Love You

I Travel Because I Have to, I Come Back Because I Love You

2009
×
★★½
Edit this entry  
19
Auto de Resistência

Auto de Resistência

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Reflections of a Blender

Reflections of a Blender

2010
×
Edit this entry  
02
Tattoo

Tattoo

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Drained

Drained

2006
×
★★★
Edit this entry  
11
Mango Yellow

Mango Yellow

2002
×
Edit this entry  
02
Incendies

Incendies

2010
×
Edit this entry  
02
Inside 'Inside Llewyn Davis'

Inside 'Inside Llewyn Davis'

2014
×
★★★½
Edit this entry  
17
Erin Brockovich

Erin Brockovich

2000
×
★★★
Edit this entry