Sort by
  • Prey

    ★★★★½

  • No Exit

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Kimi

    ★★★★

  • Watcher

    ★★★★

  • Fresh

    ★★★

  • Scream

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★½

  • The Novice

    ★★★★★

  • Loki

    ★★★

  • Cruella

    ★★★½

  • The Rule of Three

    ★★★★

  • Canvas

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • Run

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

  • The Half of It

    ★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★½

  • Alone

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Wendy

    ★★★★

  • Minari

    ★★★½

  • Spree

    ★★★★

  • Dracula

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • The Gentlemen

    ★★½

  • 1917

    ★★★★★

  • Frozen II

    ★★★★

  • Downton Abbey

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★★

  • The King

    ★★★★½

  • Waves

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Haunt

    ★★★★

  • Hair Love

    ★★★★

  • Invader Zim: Enter the Florpus

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Us

    ★★★½

  • Villains

    ★★★

  • Triple Frontier

    ★★★½

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★★

  • The Farewell

    ★★★★

  • The Guy Who Didn't Like Musicals

    ★★★

  • Mary Poppins Returns

    ★★★★

  • The Lost Footage of Leah Sullivan

    ★★★★

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★★

  • Hell Fest

    ★★½

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★½

  • mid90s

    ★★★★

  • Beautiful Boy

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★½

  • Butterfly Kisses

    ★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★

  • Shoplifters

    ★★★★

  • Arctic

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Gonjiam: Haunted Asylum

    ★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • The Strangers: Prey at Night

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★½

  • Leave No Trace

    ★★★½