Sort by

beka has logged 99 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Cinderella

Cinderella

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Once Upon a Forest

Once Upon a Forest

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★
Edit this entry  
19
Over the Garden Wall

Over the Garden Wall

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Another Earth

Another Earth

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Triple Frontier

Triple Frontier

2019
×
★★★½
Edit this entry  
11
Canvas

Canvas

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
King Arthur: Legend of the Sword

King Arthur: Legend of the Sword

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Collateral

Collateral

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Eden Lake

Eden Lake

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Underworld

Underworld

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Crazies

The Crazies

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Joy Ride

Joy Ride

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Green Room

Green Room

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Us

Us

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Funny Games

Funny Games

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Them

Them

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Guest

The Guest

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Leap Year

Leap Year

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Gosford Park

Gosford Park

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Downton Abbey

Downton Abbey

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Interview with the Vampire

Interview with the Vampire

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Lights Out

Lights Out

2016
×
Edit this entry  
11
Scream

Scream

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Searching

Searching

2018
×
★★★★
Edit this entry  
08
Orphan

Orphan

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Homeward Bound: The Incredible Journey

Homeward Bound: The Incredible Journey

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Identity

Identity

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
You're Next

You're Next

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
Read the review Edit this entry  
02
Stoker

Stoker

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Belle

Belle

2013
×
★★★½
Edit this entry  
29
An Education

An Education

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Phone Booth

Phone Booth

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Love & Mercy

Love & Mercy

2014
×
★★★★
Edit this entry  
21
Rear Window

Rear Window

1954
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Leave No Trace

Leave No Trace

2018
×
★★★½
Edit this entry  
19
Pieces of April

Pieces of April

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Waves

Waves

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry