Sort by

Crystal has logged 200 entries for films during 2012.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Do-Deca-Pentathlon

The Do-Deca-Pentathlon

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Bowling for Columbine

Bowling for Columbine

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Babymakers

The Babymakers

2012
×
½
Read the review Edit this entry  
29
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
This Is 40

This Is 40

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Wizard of Oz

The Wizard of Oz

1939
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
White Christmas

White Christmas

1954
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
For a Good Time, Call...

For a Good Time, Call...

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Brave

Brave

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Liberal Arts

Liberal Arts

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Confessions of a Dangerous Mind

Confessions of a Dangerous Mind

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Killer Joe

Killer Joe

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Queen of Versailles

The Queen of Versailles

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Hobbit: An Unexpected Journey

The Hobbit: An Unexpected Journey

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Bernie

Bernie

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Swell Season

The Swell Season

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Indie Game: The Movie

Indie Game: The Movie

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Take This Waltz

Take This Waltz

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Silver Linings Playbook

Silver Linings Playbook

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Killing Them Softly

Killing Them Softly

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Carnage

Carnage

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
A Dangerous Method

A Dangerous Method

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Friends with Benefits

Friends with Benefits

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Wreck-It Ralph

Wreck-It Ralph

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Safety Not Guaranteed

Safety Not Guaranteed

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Margaret

Margaret

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Puss in Boots

Puss in Boots

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Paranormal Activity 3

Paranormal Activity 3

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Video Girl

Video Girl

2011
×
Read the review Edit this entry  
17
The Omen

The Omen

1976
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Baghead

Baghead

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Bob & Carol & Ted & Alice

Bob & Carol & Ted & Alice

1969
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
ATM

ATM

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Gremlins 2: The New Batch

Gremlins 2: The New Batch

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Last Song

The Last Song

2010
×
Read the review Edit this entry  
14
Argo

Argo

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Taken 2

Taken 2

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Battlefield Earth

Battlefield Earth

2000
×
½
Read the review Edit this entry  
12
Abduction

Abduction

2011
×
Read the review Edit this entry  
12
The Faculty

The Faculty

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry