Sort by
  • Aqua Teen Forever: Plantasm

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Bad Trip

    ★★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Inside Out

    ★★★★★

  • Over the Garden Wall

    ★★★★★

  • What We Do in the Shadows

    ★★★★★

  • Only Lovers Left Alive

    ★★★★★

  • Frankenweenie

    ★★★★

  • It's Such a Beautiful Day

    ★★★★★

  • Foodfight!

  • Horrible Bosses

  • The Skin I Live In

    ★★★★★

  • Fantastic Mr. Fox

    ★★★★★

  • Jennifer's Body

    ★★★★

  • Coraline

    ★★★★★

  • Step Brothers

    ★★★½

  • Kung Fu Panda

    ★★★★★

  • Aqua Teen Hunger Force Colon Movie Film for Theaters

    ★★★★

  • Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby

    ★★

  • Corpse Bride

    ★★★★★

  • Capote

    ★★★★★

  • The Grudge

    ★★★★★

  • Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

    ★★★½

  • The Lord of the Rings: The Return of the King

    ★★★★★

  • The Cat in the Hat

    ★½

  • Elf

    ★★★

  • Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

    ★★★★

  • The Room

  • The Lord of the Rings: The Two Towers

    ★★★★★

  • The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

    ★★★★★

  • Monsters, Inc.

    ★★★★★

  • Freddy Got Fingered

    ★★★★

  • Waking Life

    ★★★★★

  • Hedwig and the Angry Inch

    ★★★★★

  • How the Grinch Stole Christmas

    ★★½

  • Rejected

    ★★★★★

  • Chicken Run

    ★★★★★

  • Final Destination

    ★★½

  • Sleepy Hollow

    ★★★★

  • Ghost Dog: The Way of the Samurai

    ★★★★★

  • Blade

    ★★★★

  • Good Burger

    ★★★★

  • Men in Black

    ★★★★★

  • Batman & Robin

    ★½

  • Space Jam

    ★★

  • Matilda

    ★★★★★

  • Irma Vep

    ★★★★★

  • James and the Giant Peach

    ★★★★

  • Muppet Treasure Island

    ★★★★

  • Batman Forever

    ★★

  • Dead Man

    ★★★★★

  • Dolores Claiborne

    ★★★★★

  • Billy Madison

    ★★★★

  • Ed Wood

    ★★★★★

  • The Mask

    ★★★★

  • Cabin Boy

    ★★½

  • Cannibal! The Musical

    ★★★★

  • The Nightmare Before Christmas

    ★★★★★

  • Hated: GG Allin & The Murder Junkies

    ★★★★

  • Three Colours: Blue

    ★★★★★

  • Malcolm X

    ★★★★★

  • Bram Stoker's Dracula

    ★★★★

  • Hellraiser III: Hell on Earth

    ★★★½

  • Batman Returns

    ★★★★½

  • Braindead

    ★★★★★

  • Night on Earth

    ★★★★½

  • Hook

    ★★★½

  • The Silence of the Lambs

    ★★★★★

  • Edward Scissorhands

    ★★★★★

  • It

    ★★★★

  • Tie Me Up! Tie Me Down!

    ★★★★★