Sort by
  • The Hatchet Wielding Hitchhiker

  • Halloween Ends

    ★½

  • Smile

    ★★★

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

  • The Whale

  • Pearl

  • X

    ★★★½

  • I Love My Dad

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★½

  • The Tinder Swindler

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • Encanto

    ★★★½

  • Halloween Kills

    ★★½

  • Last Night in Soho

  • The Green Knight

    ★★★

  • Old

    ½

  • Pig

    ★★★★★

  • Save Ralph

  • Happiest Season

    ★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

  • Sincerely Louis C.K.

    ★★★★★

  • The Trials of Gabriel Fernandez

    ★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

  • Zola

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Frozen II

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Color Out of Space

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Float

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★½

  • Ready or Not

    ★★½

  • Crawl

    ★★★

  • The Lion King

    ★★½

  • Annabelle Comes Home

    ★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Toy Story 4

  • Murder Mystery

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

  • The Curse of La Llorona

    ★★½

  • The Art of Self-Defense

    ★★★

  • Us

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • When I Get Home

  • Happy Death Day 2U

    ★★★★½

  • Velvet Buzzsaw

    ★★★½

  • The Lodge

  • Fyre

  • Kitbull

  • Glass

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Mowgli: Legend of the Jungle

  • Bird Box

    ★★★½

  • The Grinch

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★★½

  • Bad Times at the El Royale

  • If Beale Street Could Talk

  • Widows

    ★★★★★