Sort by

talinga has logged 120 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Who Framed Roger Rabbit

Who Framed Roger Rabbit

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Glass

Glass

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Lodge

The Lodge

2019
×
Read the review Edit this entry  
21
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Rare Exports: A Christmas Tale

Rare Exports: A Christmas Tale

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Interview with the Vampire

Interview with the Vampire

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Lethal Weapon

Lethal Weapon

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Rudolph the Red-Nosed Reindeer

Rudolph the Red-Nosed Reindeer

1964
×
Edit this entry  
06
How the Grinch Stole Christmas!

How the Grinch Stole Christmas!

1966
×
Edit this entry  
05
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Child's Play

Child's Play

1988
×
★★★★
Edit this entry  
04
Elf

Elf

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Krampus

Krampus

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Execution of Mary, Queen of Scots

The Execution of Mary, Queen of Scots

1895
×
Read the review Edit this entry  
01
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Leaving Las Vegas

Leaving Las Vegas

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Mom and Dad

Mom and Dad

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Ghost Rider

Ghost Rider

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Kick-Ass

Kick-Ass

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Wild at Heart

Wild at Heart

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Red Dragon

Red Dragon

2002
×
★★½
Edit this entry  
22
Color Out of Space

Color Out of Space

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
8MM

8MM

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Rock

The Rock

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan

Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan

1989
×
Read the review Edit this entry  
12
Bringing Out the Dead

Bringing Out the Dead

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
National Treasure

National Treasure

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Snake Eyes

Snake Eyes

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Mandy

Mandy

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
04
What Have You Done to Solange?

What Have You Done to Solange?

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Face/Off

Face/Off

1997
×
Read the review Edit this entry  
01
Con Air

Con Air

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Friday the 13th Part VII: The New Blood

Friday the 13th Part VII: The New Blood

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Jaws 2

Jaws 2

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Final Destination 2

Final Destination 2

2003
×
★★★
Edit this entry  
02
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Point Break

Point Break

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry