RSS feed for talk_show_host_
  • Logan

    ★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★½

  • Moana

    ★★★★★

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★★★½

  • Nocturnal Animals

    ★★★★★

  • Moonlight

    ★★★★

  • Arrival

    ★★★★★

  • La La Land

    ★★★

  • Finding Dory

    ★★★

  • The Neon Demon

    ★★★★★

  • Hell or High Water

    ★★★

  • The Nice Guys

    ★★★½

  • X-Men: Apocalypse

    ★★★★

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

    ½

  • 10 Cloverfield Lane

    ★★★★

  • Zootopia

    ★★★

  • Deadpool

    ★★★★★

  • Manchester by the Sea

    ★★★★

  • The Revenant

    ★★★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★★

  • The Hateful Eight

    ★★★

  • The Big Short

    ★★★★★

  • Bridge of Spies

    ★★★

  • The Martian

    ★★★★

  • Steve Jobs

    ★★

  • Spotlight

    ★★★★★

  • Inside Out

    ★★★

  • Jurassic World

    ★★★

  • Sicario

    ★★★★

  • Green Room

    ★★★★½

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★★

  • The Witch

    ★★★★★

  • Ex Machina

    ★★★★

  • Kingsman: The Secret Service

    ★★★

  • Interstellar

    ★★★★★

  • Big Hero 6

    ★★★

  • John Wick

    ★★★★

  • Inherent Vice

    ★★★½

  • Gone Girl

    ★★★★

  • The Theory of Everything

    ★★★½

  • Nightcrawler

    ★★★★

  • The Imitation Game

    ★★★

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

    ★★★★★

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★★★

  • Dawn of the Planet of the Apes

    ★★★

  • Edge of Tomorrow

    ★★★★

  • It Follows

    ★★★★★

  • X-Men: Days of Future Past

    ★★★★

  • The Lego Movie

    ★★★½

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★★

  • What We Do in the Shadows

    ★★★★

  • Boyhood

    ★★★

  • The Babadook

    ★★

  • Whiplash

    ★★★★★

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★★

  • American Hustle

    ★★★★

  • Frozen

    ★★★

  • The Hunger Games: Catching Fire

    ★★★

  • 12 Years a Slave

    ★★★★

  • Her

    ★★★

  • Dallas Buyers Club

    ★★★

  • Prisoners

    ★★

  • Under the Skin

    ★★★★

  • Gravity

    ★★★★

  • The World's End

    ★★★½

  • This Is the End

    ★★★★

  • Inside Llewyn Davis

    ★★★

  • The Great Gatsby

    ★★

  • Star Trek Into Darkness

    ★★★★

  • Django Unchained

    ★★★½

  • The Hobbit: An Unexpected Journey

    ★★★

  • Life of Pi

    ★★★★