• Midnight in Paris

    ★★★★½

  • Bridge of Spies

    ★★★

  • Casablanca

    ★★★★★

  • What We Do in the Shadows

    ★★★★

  • Moana

    ★★★★★

  • Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

    ★★★★

  • Fantastic Mr. Fox

    ★★★

  • 21 Jump Street

    ★★★

  • Good Will Hunting

    ★★★

  • Ratatouille

    ★★★

  • The Great Gatsby

    ★★

  • The Theory of Everything

    ★★★½

  • E.T. the Extra-Terrestrial

    ★★★★★

  • Léon: The Professional

    ★★★

  • Steve Jobs

    ★★

  • The Girl with the Dragon Tattoo

    ★★★

  • Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

    ★★★

  • X-Men: First Class

    ★★★½