Sort by

avery has logged 19 entries for films during October 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Halloween

Halloween

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
How Did They Ever Make a Movie of Facebook?

How Did They Ever Make a Movie of Facebook?

2011
×
Read the review Edit this entry  
27
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Jenny Slate: Stage Fright

Jenny Slate: Stage Fright

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
One Direction: This Is Us

One Direction: This Is Us

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
An American Werewolf in London

An American Werewolf in London

1981
×
Read the review Edit this entry  
18
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Starstruck

Starstruck

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Tales of Halloween

Tales of Halloween

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Scary Movie

Scary Movie

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Hot Rod

Hot Rod

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Killer Klowns from Outer Space

Killer Klowns from Outer Space

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Carrie

Carrie

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Killer Klowns from Outer Space

Killer Klowns from Outer Space

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Scream

Scream

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry