• Barb and Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • Rebecca

    ★★

  • The Devil All the Time

    ★★

  • Tenet

    ★★★½

  • The Old Guard

    ★★★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★

  • The Rental

    ★★★

  • Emma.

    ★★★★★

  • Natalie Wood: What Remains Behind

  • Palm Springs

    ★★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★★

  • Miss Americana

    ★★★

  • Cats

  • Little Women

    ★★★★

  • Downton Abbey

    ★★★

  • The Goldfinch

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Always Be My Maybe

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★½

  • Plus One

    ★★★½

  • Buffaloed

    ★★★★

  • Pain and Glory

    ★★★★½

  • The Art of Self-Defense

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★★

  • Long Shot

  • Fighting with My Family

    ★★★★

  • The Farewell

    ★★★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★

  • Venom

    ★★★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★½

  • Ben Is Back

    ★★★★

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★★

  • Set It Up

    ★★★★★

  • Under the Silver Lake

    ★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★

  • Cold War

    ★★★

  • Rafiki

    ★★★★

  • The Guernsey Literary & Potato Peel Pie Society

    ★★★★

  • Blockers

    ★★★★★

  • Support the Girls

    ★★★★½

  • Annihilation

    ★★★★★

  • Hereditary

    ★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★

  • Paddington 2

    ★★★★★

  • Maria by Callas

    ★★★★

  • Disobedience

    ★★★

  • Professor Marston and the Wonder Women

    ★★★★★

  • Molly's Game

    ★★★½

  • I, Tonya

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★

  • Logan Lucky

    ★★★★

  • Dunkirk

    ★★★★★

  • BPM (Beats per Minute)

    ★★★★