Tallyn has logged 29 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Venom

Venom

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Meddler

The Meddler

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Valley Girl

Valley Girl

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Fighting with My Family

Fighting with My Family

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Reality Bites

Reality Bites

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
A League of Their Own

A League of Their Own

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Death Becomes Her

Death Becomes Her

1992
×
Read the review Edit this entry  
10
Mission: Impossible II

Mission: Impossible II

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
2 Fast 2 Furious

2 Fast 2 Furious

2003
×
Read the review Edit this entry  
07
The Fast and the Furious

The Fast and the Furious

2001
×
Read the review Edit this entry  
04
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
Read the review Edit this entry  
03
The Wedding Singer

The Wedding Singer

1998
×
Read the review Edit this entry  
02
Mission: Impossible

Mission: Impossible

1996
×
Read the review Edit this entry  
20
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
Read the review Edit this entry  
18
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
Read the review Edit this entry  
06
Closer

Closer

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Rental

The Rental

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Barb and Star Go to Vista Del Mar

Barb and Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Your Sister's Sister

Your Sister's Sister

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Sleeping with Other People

Sleeping with Other People

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Beginners

Beginners

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Sound of Music

The Sound of Music

1965
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Atonement

Atonement

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Point Break

Point Break

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry