• Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★½

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★

  • 6 Underground

    ★★★

  • A Christmas Prince: The Royal Baby

    ★★

  • 1917

    ★★★★½

  • Jumanji: The Next Level

  • Holiday Rush

    ★★★

  • The Knight Before Christmas

    ★★★½

  • Let It Snow

    ★★★

  • Klaus

    ★★★★½

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • The Two Popes

    ★★★

  • Joker

    ★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Hair Love

    ★★★★½

  • Otherhood

    ★★½

  • Whitney Cummings: Can I Touch It?

    ★★★

  • The Red Sea Diving Resort

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Men in Black: International

    ★★★½

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★½

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★

  • Dark Phoenix

    ★★★

  • Miranda Sings Live... Your Welcome

    ★★★

  • Murder Mystery

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • The Secret Life of Pets 2

    ★★★

  • Rocketman

    ★★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • The Hustle

    ★★

  • Aladdin

    ★★★

  • Wine Country

    ★★★

  • Yesterday

    ★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Justice League vs. the Fatal Five

    ★★★★

  • Shazam!

    ★★★½

  • Nancy Drew and the Hidden Staircase

    ★★

  • Us

    ★★★★½

  • Dumbo

    ★★★★

  • Long Shot

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★★★

  • Ricky Rapper And The Strongman

  • Isn't It Romantic

    ★★★½

  • Alita: Battle Angel

    ★★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★★

  • Digital Content

    ★★★★

  • Glass

    ★★★★

  • Doctor Who: Resolution

    ★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★

  • Ellen DeGeneres: Relatable

    ★★★

  • Bumblebee

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • A Christmas Prince: The Royal Wedding

    ★★

  • Mary Poppins Returns

    ★★★★★

  • Death and Nightingales

    ★★★★

  • Mortal Engines

    ★★★

  • Aquaman

    ★★★★

  • Robin Hood

    ★★★½

  • The Princess Switch

    ★★★★

  • Bird Box

    ★★★★½

  • On the Basis of Sex

    ★★★★

  • The Grinch

    ★★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★