TamGBS has logged 74 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Midnight Express

Midnight Express

1978
×
★★★
Edit this entry  
21
Comet

Comet

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
14
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
★★½
Edit this entry  
03
The Insider

The Insider

1999
×
★★★★
Edit this entry  
02
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★★★
Edit this entry  
01
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Boys in the Band

The Boys in the Band

2020
×
★★★½
Edit this entry  
31
The Witches

The Witches

2020
×
Edit this entry  
25
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★
Edit this entry  
25
New Order

New Order

2020
×
★★½
Edit this entry  
24
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★★
Edit this entry  
22
Mulan

Mulan

2020
×
★★½
Edit this entry  
21
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★½
Edit this entry  
18
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★★
Edit this entry  
18
Possessor

Possessor

2020
×
★★★
Edit this entry  
15
Don't Look Now

Don't Look Now

1973
×
★★★½
Edit this entry  
04
Open Your Eyes

Open Your Eyes

1997
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★½
Edit this entry  
28
Coherence

Coherence

2013
×
★★★½
Edit this entry  
27
Leto

Leto

2018
×
★★★½
Edit this entry  
27
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2019
×
Edit this entry  
22
The Last Temptation of Christ

The Last Temptation of Christ

1988
×
★★★
Edit this entry  
20
The Lovers on the Bridge

The Lovers on the Bridge

1991
×
★★★★
Edit this entry  
19
Unpregnant

Unpregnant

2020
×
★½
Edit this entry  
19
Boy Meets Girl

Boy Meets Girl

1984
×
★★★
Edit this entry  
16
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Edit this entry  
14
And Then We Danced

And Then We Danced

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Mauvais Sang

Mauvais Sang

1986
×
★★★
Edit this entry  
12
Holy Motors

Holy Motors

2012
×
★★★½
Edit this entry  
07
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★½
Edit this entry  
06
From Up on Poppy Hill

From Up on Poppy Hill

2011
×
★★★
Edit this entry  
27
Play

Play

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Heavy Trip

Heavy Trip

2018
×
★★½
Edit this entry  
25
Pierrot le Fou

Pierrot le Fou

1965
×
★★★½
Edit this entry  
23
Bacurau

Bacurau

2019
×
★★★
Edit this entry  
18
Sisters

Sisters

1972
×
★★★
Edit this entry  
17
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★
Edit this entry  
05
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★
Edit this entry  
04
The Dove and the Wolf

The Dove and the Wolf

2019
×
★★★
Edit this entry  
03
Come and See

Come and See

1985
×
★★★★
Edit this entry  
02
Workforce

Workforce

2019
×
★★★
Edit this entry  
30
The Rental

The Rental

2020
×
★★★
Edit this entry  
26
System Crasher

System Crasher

2019
×
★★★
Edit this entry  
26
Next of Kin

Next of Kin

1982
×
★★★
Edit this entry  
25
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★½
Edit this entry  
23
Hail Satan?

Hail Satan?

2019
×
★★★★
Edit this entry  
21
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★
Edit this entry  
20
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★
Edit this entry  
19
The Silence

The Silence

2010
×
★★½
Edit this entry