• Obi-Wan Kenobi

    ★★★½

  • Men

    ★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★½

  • White Hot: The Rise & Fall of Abercrombie & Fitch

    ★★½

  • Doctor Who: Legend of the Sea Devils

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • Jackass Forever

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Encanto

    ★★½

  • Eternals

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★½

  • Spencer

    ★★★½

  • Dune

    ★★½

  • Malignant

    ★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Red Rocket

    ★★★½

  • Lamb

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★

  • In the Heights

    ★★★

  • Friends: The Reunion

    ★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★½

  • Framing Britney Spears

    ★★★

  • WandaVision

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Soul

    ★★★½

  • Run

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • Artemis Fowl

    ½

  • Mulan

  • The Night House

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Bombshell

    ★★★

  • Wind

    ★★★½

  • Queen & Slim

    ★★★½

  • Frozen II

    ★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Saint Maud

    ★★½

  • The King

    ★★

  • The Kingmaker

    ★★★½

  • First Cow

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★

  • Dark Phoenix

    ★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★★½

  • Captain Marvel

    ★★½

  • Honey Boy

    ★★★★

  • The Farewell

    ★★★★

  • Vice

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Mary Queen of Scots

    ★★½

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ½

  • mid90s

    ★★★½

  • Suspiria

    ★★★★

  • Free Solo

    ★★★

  • The Favourite

    ★★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★

  • Burning

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★