• The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • The Unforgivable

    ★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★★

  • Dune

    ★★★★

  • King Richard

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • F9

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Biggie: I Got a Story to Tell

    ★★★½

  • The Mauritanian

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • The Midnight Sky

    ★★½

  • Love and Monsters

    ★★

  • Soul

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • Tenet

    ★★★

  • Project Power

    ★★★

  • Greenland

    ★★★

  • Extraction

    ★★

  • The Father

    ★★★½

  • Minari

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Bad Boys for Life

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • 1917

    ★★★

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • Dark Waters

    ★★★½

  • 21 Bridges

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Fractured

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★

  • The Platform

    ★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★

  • 7500

    ★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Us

    ★★

  • Badla

    ★★★

  • Bird Box

    ★★★★

  • Venom

    ★★★

  • Green Book

    ★★★★

  • Beautiful Boy

    ★★★

  • A Star Is Born

    ★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★

  • Sicario: Day of the Soldado

    ★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Ready Player One

    ★★★

  • Game Night

    ★★★★

  • Braven

    ★★★

  • Black Panther

    ★★★