Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
King Richard

King Richard

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Sicario: Day of the Soldado

Sicario: Day of the Soldado

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Sicario

Sicario

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Rover

The Rover

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Premonition

Premonition

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Unforgivable

The Unforgivable

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Eternals

Eternals

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Forgotten

Forgotten

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Spectre

Spectre

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Miracles from Heaven

Miracles from Heaven

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Platform

The Platform

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Safe House

Safe House

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Brothers

Brothers

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Mauritanian

The Mauritanian

2021
×
★★★★
Edit this entry  
20
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Elysium

Elysium

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Maze Runner: The Death Cure

Maze Runner: The Death Cure

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Maze Runner: The Scorch Trials

Maze Runner: The Scorch Trials

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Maze Runner

The Maze Runner

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
F9

F9

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Fate of the Furious

The Fate of the Furious

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Furious 7

Furious 7

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Fast Five

Fast Five

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Fast & Furious

Fast & Furious

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Fast and the Furious: Tokyo Drift

The Fast and the Furious: Tokyo Drift

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
2 Fast 2 Furious

2 Fast 2 Furious

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Fast and the Furious

The Fast and the Furious

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Fast & Furious 6

Fast & Furious 6

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Out of the Furnace

Out of the Furnace

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry