• The Invisible Man

  • Fantasy Island

    ★½

  • Gretel & Hansel

  • Sonic the Hedgehog

    ★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

  • A Fall from Grace

  • Bad Boys for Life

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Color Out of Space

  • Uncut Gems

  • Avengers: Endgame

  • Us

  • Aquaman

    ★★★

  • Green Book

    ★★

  • The Meg

    ★★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★½

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★

  • Deadpool 2

    ★★★

  • Life of the Party

    ★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Truth or Dare

  • Rampage

    ★★½

  • Acrimony

  • Pacific Rim: Uprising

    ★★

  • Ready Player One

    ★★★

  • Upgrade

    ★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★★½

  • Tomb Raider

    ★★½

  • Death Wish

    ★½

  • The Hurricane Heist

    ★½

  • Game Night

    ★★★

  • Unsane

    ★★★

  • Red Sparrow

    ★★

  • Annihilation

    ★★★★

  • Winchester

    ★½

  • Black Panther

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Sorry to Bother You

    ★★★★

  • Fifty Shades Freed

  • Phantom Thread

    ★★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★½

  • I, Tonya

    ★★★★

  • Hostiles

    ★★½

  • Thoroughbreds

    ★★★½

  • Star Wars: The Force Awakens

  • X2

  • The Fugitive

    ★★★★★

  • Cliffhanger

  • A Few Good Men

  • Point Break

  • Raiders of the Lost Ark

  • Psycho