• Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★½

  • Get Out

    ★★★★

  • To the Bone

  • Wilson

    ½

  • Keeping Up with the Joneses

  • Suicide Squad

    ★★½

  • Finding Dory

    ★★★★★

  • Shot! The Psycho-Spiritual Mantra of Rock

    ★★★

  • The Jungle Book

    ★★★★½

  • Deadpool

    ★★★★

  • Daddy's Home

    ★★

  • The Peanuts Movie

  • The Martian

    ★★½

  • Black Mass

  • Room

  • The Gift

  • Ant-Man

  • Inside Out

    ★★★★

  • Jurassic World

  • The Age of Adaline

  • Get Hard

  • Ex Machina

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

  • Big Hero 6

  • St. Vincent

  • Welcome to Me

    ★½

  • Sex Tape

  • Dawn of the Planet of the Apes

  • 22 Jump Street

  • The Amazing Spider-Man 2

  • Neighbors

  • The Voices

    ★★½

  • The Skeleton Twins

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★★

  • The Hunger Games: Catching Fire

  • Her

    ★★★

  • Delivery Man

  • The Family

  • Bad Words

    ★★★

  • Gravity

    ★★½

  • We're the Millers

  • The To Do List

  • The Wolverine

  • Sharknado

  • Grown Ups 2

  • The Heat

  • The Internship

  • Monsters University

  • This Is the End

  • Now You See Me

  • The Hangover Part III

  • Iron Man 3

  • Admission

  • Identity Thief

  • This Is 40

  • The Guilt Trip

  • Life of Pi

  • The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

  • The First Time

  • Pitch Perfect

  • The Perks of Being a Wallflower

  • Hotel Transylvania

  • Magic Mike

  • The Amazing Spider-Man

  • Seeking a Friend for the End of the World

  • That's My Boy

    ½

  • What to Expect When You're Expecting

  • Moonrise Kingdom

    ★★★★

  • The Hunger Games

  • 21 Jump Street

  • Wanderlust

  • The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1