Sort by

Christopher has logged 24 entries for films during July 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Babylon

Babylon

1980
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Detective vs. Sleuths

Detective vs. Sleuths

2022
×
★★★½
Edit this entry  
31
Nope

Nope

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Across 110th Street

Across 110th Street

1972
×
★★★
Edit this entry  
29
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★
Edit this entry  
26
Brewster McCloud

Brewster McCloud

1970
×
★★★★
Edit this entry  
25
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Nope

Nope

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Speed Racer

Speed Racer

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
sex, lies, and videotape

sex, lies, and videotape

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Shaft

Shaft

1971
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Killer

The Killer

2022
×
★★½
Edit this entry  
13
The Deer King

The Deer King

2021
×
★★½
Edit this entry  
11
Dragon Inn

Dragon Inn

1967
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Dune

Dune

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
M

M

1931
×
★★★½
Edit this entry  
10
Jules and Jim

Jules and Jim

1962
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Intimate Confessions of a Chinese Courtesan

Intimate Confessions of a Chinese Courtesan

1972
×
★★★★
Read other review Edit this entry  
05
Trauma

Trauma

1993
×
★★★
Edit this entry  
04
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
04
Point Break

Point Break

1991
×
★★★★★
Edit this entry  
03
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★½
Edit this entry  
03
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★
Edit this entry  
03
One Hundred and One Dalmatians

One Hundred and One Dalmatians

1961
×
★★★★★
Edit this entry