Sort by
  • Don't Worry Darling

    ★★½

  • Do Revenge

    ★★★½

  • See How They Run

    ★★

  • Barbarian

    ★★★★★

  • Mrs. Harris Goes to Paris

    ★★½

  • Minions: The Rise of Gru

    ½

  • Vengeance

    ★★★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★½

  • Official Competition

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★½

  • Mainstream

    ★★★½

  • The New Mutants

    ★★

  • Tenet

    ★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • Kajillionaire

    ★★★★★

  • The Goldfinch

    ★★★★★

  • Babyteeth

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★★½

  • Extra Ordinary

    ★★★

  • Yes, God, Yes

    ★★★½

  • Ham on Rye

    ★★★★½

  • The Souvenir

    ★★★★½

  • Honey Boy

    ★★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Bohemian Rhapsody

    ★½

  • The Land of Steady Habits

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★★

  • mid90s

    ★★★★★

  • Ben Is Back

    ★★★½

  • Gloria Bell

    ★★★½

  • Beautiful Boy

    ★★½

  • Suspiria

  • Boy Erased

    ★★★★

  • A Star Is Born

  • Free Solo

    ★★★★★

  • The Favourite

    ★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

  • Sharp Objects

    ★★★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★

  • Under the Silver Lake

    ★★★½

  • The House That Jack Built

    ★★★½

  • Cold War

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★★

  • Deadpool 2

    ★★★

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

  • Avengers: Infinity War

  • A Quiet Place

  • Love, Simon

  • Annihilation

    ★★★★★

  • The Cloverfield Paradox

    ★½

  • Never Goin' Back

    ★★★½

  • Skate Kitchen

  • Blaze

    ★★½

  • Hereditary

    ★★★★

  • Wildlife

    ★★★★★

  • We the Animals

    ★★★★★

  • The Tale

  • Juliet, Naked

    ★★★

  • Eighth Grade

    ★★★★

  • Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

    ★★★

  • Three Identical Strangers

    ★★★★

  • American Animals

    ★★★★