Sort by
  • Leave the World Behind

    ★★★

  • The Killer

    ★★★★½

  • Saltburn

    ★★★

  • Oppenheimer

    ★★★★★

  • Barbie

    ★★★½

  • The Flash

    ★½

  • Asteroid City

    ★★★

  • Indiana Jones and the Dial of Destiny

    ½

  • Fast X

    ★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★★★½

  • Evil Dead Rise

    ★★★½

  • The Wrath of Becky

    ★★★

  • John Wick: Chapter 4

    ★★★★

  • Knock at the Cabin

    ★★★

  • M3GAN

    ★★½

  • Smile

    ★★★½

  • Sick

    ★★★½

  • The Menu

    ★★½

  • Glass Onion

    ★★★½

  • The Eternal Daughter

    ★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • TÁR

    ★★★★★

  • Barbarian

    ★★★★

  • Prey

    ★★★½

  • Bullet Train

    ★½

  • Nope

    ★★½

  • Thor: Love and Thunder

  • Vesper

    ★★★½

  • A Wounded Fawn

    ★★

  • Stars at Noon

    ★★★★

  • Decision to Leave

    ★★★★½

  • Crimes of the Future

    ★★½

  • Aftersun

    ★★★★

  • Triangle of Sadness

    ★★★

  • Corsage

    ★★★★

  • Three Thousand Years of Longing

    ★★★

  • Men

    ★★

  • EO

    ★★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★

  • A Short Story

    ★★★

  • The Northman

    ★★★★

  • Ambulance

    ★★★★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★

  • X

    ★★

  • Soft & Quiet

    ★★

  • The Lost City

    ★★½

  • Monstrous

    ★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

  • Dog

    ★★½

  • Alcarràs

    ★★★★½

  • Kimi

    ★★★

  • Emily the Criminal

    ★★★½

  • Something in the Dirt

    ★★½

  • God's Country

    ★★★½

  • Resurrection

    ★★★

  • Dual

    ★★★½

  • Hatching

    ★★★½

  • Watcher

    ★★★

  • Breaking

    ★★½

  • Speak No Evil

    ★★★★

  • Fresh

    ★★★★

  • Gold

    ★★★

  • Scream

  • Station Eleven

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • House of Gucci

    ★★★½

  • Finch

    ★★½