• The Sea Beast

  • Lightyear

  • Entropy

  • Solitary

  • The Northman

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★

  • The Batman

  • Turning Red

    ★★★★

  • No Prior Appointment

  • Grassland

  • The Situation of Mehdi

  • The House

    ★★★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • Spider-Man: No Way Home

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • Licorice Pizza

  • Encanto

    ★★

  • Eternals

    ½

  • Cloudy Man

  • No Time to Die

  • Leech

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • The Good Boss

    ★★★

  • The Humans

    ★★★★

  • Huda's Salon

  • Official Competition

  • Last Night in Soho

  • The Lost Daughter

    ★★★

  • Spencer

    ★★

  • Dune

    ★★

  • Zalava

  • The Hand of God

    ★★★★★

  • King Richard

  • C'mon C'mon

    ★★★

  • Solar Eclipse

  • Pig

  • Lamb

    ★★½

  • A Hero

    ★★★

  • Murina

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Playground

  • Orthodontics

    ★★★

  • Dynamite

  • All the Crows in the World

  • Cruella

  • The Mitchells vs. The Machines

  • Save Ralph

  • I'm Your Man

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • Without Anything

  • Hive

  • Let Them All Talk

  • Daisy Quokka: World’s Scariest Animal

  • Botox

  • Titi

    ★★★

  • All the Time

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★½

  • Soul

    ★★★★

  • Sweat

    ★★★★

  • On the Rocks

    ★★★

  • Another Round

    ★★★★★

  • Nomadland

    ★★★

  • Careless Crime

  • Pieces of a Woman

    ★★½

  • Quo vadis, Aida?

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Summer of 85

    ★★

  • Normal People

    ★★★½

  • Unorthodox

    ★★★½