Taraneh has logged 270 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Mr. Magorium's Wonder Emporium

Mr. Magorium's Wonder Emporium

2007
×
★★★
Edit this entry  
29
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Slaughterhouse

The Slaughterhouse

2020
×
½
Edit this entry  
26
In the Shadow of Women

In the Shadow of Women

2015
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Dictator

The Dictator

2012
×
Edit this entry  
26
Grimsby

Grimsby

2016
×
Edit this entry  
25
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★½
Edit this entry  
24
7 Days in Hell

7 Days in Hell

2015
×
Edit this entry  
23
Orange Days

Orange Days

2018
×
★★½
Edit this entry  
21
Leto

Leto

2018
×
★★★★
Edit this entry  
19
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Dogman

Dogman

2018
×
★★★★
Edit this entry  
18
Duet

Duet

2016
×
★★½
Edit this entry  
17
The Conformist

The Conformist

1970
×
Edit this entry  
15
Canary Yellow

Canary Yellow

1989
×
Edit this entry  
15
Blow-Up

Blow-Up

1966
×
★★★½
Edit this entry  
14
To Be or Not to Be

To Be or Not to Be

1998
×
Edit this entry  
14
The Big Chill

The Big Chill

1983
×
Edit this entry  
14
Let Them All Talk

Let Them All Talk

2020
×
Edit this entry  
12
Fire Keeper

Fire Keeper

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
12
My Big Fat Greek Wedding

My Big Fat Greek Wedding

2002
×
Edit this entry  
11
The Salt of Tears

The Salt of Tears

2020
×
★★★½
Edit this entry  
11
Garfield

Garfield

2004
×
Edit this entry  
10
Garfield: A Tail of Two Kitties

Garfield: A Tail of Two Kitties

2006
×
Edit this entry  
09
Suddenly a Tree

Suddenly a Tree

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Jamshidieh

Jamshidieh

×
Edit this entry  
05
Swallow

Swallow

2019
×
Edit this entry  
03
The Weather Man

The Weather Man

2005
×
Edit this entry  
02
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★
Edit this entry  
02
Enough

Enough

2018
×
Edit this entry  
02
The Longest Night

The Longest Night

2001
×
Edit this entry  
01
In a Heartbeat

In a Heartbeat

2017
×
Edit this entry  
01
pizza movie

pizza movie

2016
×
Edit this entry  
01
find true love

find true love

2016
×
Edit this entry  
01
L.A. Confidential

L.A. Confidential

1997
×
★★★
Edit this entry  
30
Meet the Parents

Meet the Parents

2000
×
Edit this entry  
30
Tale of the Sea

Tale of the Sea

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
30
Parviz

Parviz

2012
×
★★½
Edit this entry  
29
Canaan

Canaan

2008
×
★★★
Edit this entry  
29
Hemlock

Hemlock

2000
×
Edit this entry  
28
A Single Life

A Single Life

2014
×
Edit this entry  
28
Caroline

Caroline

2018
×
Edit this entry  
28
Whale Valley

Whale Valley

2013
×
Edit this entry  
28
Florence Foster Jenkins

Florence Foster Jenkins

2016
×
★★
Edit this entry  
26
Cyrus

Cyrus

2010
×
Edit this entry  
25
Akeelah and the Bee

Akeelah and the Bee

2006
×
Edit this entry  
24
House of Tolerance

House of Tolerance

2011
×
★★★★
Edit this entry  
22
Scoop

Scoop

2006
×
★½
Edit this entry  
21
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

2015
×
★★
Edit this entry  
21
Force Majeure

Force Majeure

2014
×
★★★★
Edit this entry