Taraneh has logged 43 entries for films during November 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Meet the Parents

Meet the Parents

2000
×
Edit this entry  
30
Tale of the Sea

Tale of the Sea

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
30
Parviz

Parviz

2012
×
★★½
Edit this entry  
29
Canaan

Canaan

2008
×
★★★
Edit this entry  
29
Hemlock

Hemlock

2000
×
Edit this entry  
28
A Single Life

A Single Life

2014
×
Edit this entry  
28
Caroline

Caroline

2018
×
Edit this entry  
28
Whale Valley

Whale Valley

2013
×
Edit this entry  
28
Florence Foster Jenkins

Florence Foster Jenkins

2016
×
★★
Edit this entry  
26
Cyrus

Cyrus

2010
×
Edit this entry  
25
Akeelah and the Bee

Akeelah and the Bee

2006
×
Edit this entry  
24
House of Tolerance

House of Tolerance

2011
×
★★★★
Edit this entry  
22
Scoop

Scoop

2006
×
★½
Edit this entry  
21
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

2015
×
★★
Edit this entry  
21
Force Majeure

Force Majeure

2014
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

2014
×
Edit this entry  
17
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★
Edit this entry  
17
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★½
Edit this entry  
16
Silver Linings Playbook

Silver Linings Playbook

2012
×
★★½
Edit this entry  
15
Stand by Me

Stand by Me

1986
×
★★★★
Edit this entry  
15
My Second Year in College

My Second Year in College

2019
×
½
Edit this entry  
14
First Man

First Man

2018
×
★★★½
Edit this entry  
13
True Grit

True Grit

2010
×
★★★½
Edit this entry  
12
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★½
Edit this entry  
12
What's Eating Gilbert Grape

What's Eating Gilbert Grape

1993
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Talented Mr. Ripley

The Talented Mr. Ripley

1999
×
★★★
Edit this entry  
09
The Lorax

The Lorax

2012
×
Edit this entry  
09
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Sleeping Beauty

Sleeping Beauty

1959
×
Edit this entry  
07
Big Hero 6

Big Hero 6

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Monsters, Inc.

Monsters, Inc.

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Monsters University

Monsters University

2013
×
Edit this entry  
06
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
Edit this entry  
06
Toy Story 3

Toy Story 3

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Toy Story 2

Toy Story 2

1999
×
Edit this entry  
06
Toy Story

Toy Story

1995
×
Edit this entry  
05
Tale of Tales

Tale of Tales

2015
×
★★★★
Edit this entry  
04
Human Capital

Human Capital

2013
×
★★
Edit this entry  
04
Mourning

Mourning

2011
×
★★★
Edit this entry  
03
توران خانم

توران خانم

2018
×
Edit this entry  
02
A Hairy Tale

A Hairy Tale

2019
×
★★½
Edit this entry  
01
Avelanche

Avelanche

2015
×
Edit this entry  
01
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★★
Edit this entry