Taraneh has logged 61 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
05
Ida

Ida

2013
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
Edit this entry  
04
Moonstruck

Moonstruck

1987
×
★★
Edit this entry  
28
Immortals

Immortals

2011
×
★★
Edit this entry  
27
Love Streams

Love Streams

1984
×
★★★★½
Edit this entry  
26
A Woman Under the Influence

A Woman Under the Influence

1974
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Remains of the Day

The Remains of the Day

1993
×
★★★★
Edit this entry  
24
Life Is Sweet

Life Is Sweet

1990
×
★★★
Edit this entry  
22
The 400 Blows

The 400 Blows

1959
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Mr. Turner

Mr. Turner

2014
×
★★★½
Edit this entry  
21
Save Ralph

Save Ralph

2021
×
Edit this entry  
16
Vera Drake

Vera Drake

2004
×
★★★½
Edit this entry  
15
Another Year

Another Year

2010
×
★★★½
Edit this entry  
13
Hotel Transylvania

Hotel Transylvania

2012
×
Edit this entry  
11
Quo Vadis, Aida?

Quo Vadis, Aida?

2020
×
★★★
Edit this entry  
10
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★
Edit this entry  
10
Daisy Quokka: World's Scariest Animal

Daisy Quokka: World's Scariest Animal

2020
×
Edit this entry  
07
Atlantics

Atlantics

2019
×
★★★½
Edit this entry  
06
Capernaum

Capernaum

2018
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Father

The Father

2020
×
★★★½
Edit this entry  
01
Sun Children

Sun Children

2020
×
★★½
Edit this entry  
27
Charlie and the Chocolate Factory

Charlie and the Chocolate Factory

2005
×
★★½
Edit this entry  
27
Greenberg

Greenberg

2010
×
★★★
Edit this entry  
25
Jack the Giant Slayer

Jack the Giant Slayer

2013
×
★★½
Edit this entry  
22
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★
Edit this entry  
21
Minari

Minari

2020
×
★★½
Edit this entry  
09
Toman

Toman

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
08
The New Girlfriend

The New Girlfriend

2014
×
Edit this entry  
01
The Kings of Summer

The Kings of Summer

2013
×
Edit this entry  
28
Spy

Spy

2015
×
Edit this entry  
28
Summer of 85

Summer of 85

2020
×
★★
Edit this entry  
22
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★★★½
Edit this entry  
19
The Guilty

The Guilty

2018
×
★★★½
Edit this entry  
19
Retouch

Retouch

2017
×
★★★
Edit this entry  
18
Swimming Pool

Swimming Pool

2003
×
★★★½
Edit this entry  
18
In the House

In the House

2012
×
★★★★
Edit this entry  
14
4 Months, 3 Weeks and 2 Days

4 Months, 3 Weeks and 2 Days

2007
×
★★★★
Edit this entry  
13
Hereditary

Hereditary

2018
×
Edit this entry  
12
Mon Oncle

Mon Oncle

1958
×
Edit this entry  
11
Blocks

Blocks

2020
×
Edit this entry  
11
Tangles and Knots

Tangles and Knots

2017
×
Edit this entry  
11
Fauve

Fauve

2018
×
★★★★
Edit this entry  
11
Moneyball

Moneyball

2011
×
Edit this entry  
09
Drowning in Holy Water

Drowning in Holy Water

2020
×
Edit this entry  
28
Reza

Reza

2018
×
½
Edit this entry  
27
The Boys of Paul Street

The Boys of Paul Street

1969
×
★★★★
Edit this entry  
27
Marshland

Marshland

2014
×
★★★½
Edit this entry  
24
One Hour Photo

One Hour Photo

2002
×
★★★★
Edit this entry  
22
Fifi Howls from Happiness

Fifi Howls from Happiness

2013
×
★★★½
Edit this entry  
14
Perfect Sense

Perfect Sense

2011
×
★★½
Edit this entry