• Candyman

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Old

    ★★½

  • Ma

    ★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★★

  • Pet Sematary

    ★★★

  • Us

    ★★★★★

  • Ready Player One

    ★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • Paddington 2

    ★★★★★

  • Jigsaw

  • Blade Runner 2049

    ★★★★½

  • Unicorn Store

    ★★★★

  • It

    ★★★★½

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • The Emoji Movie

    ½

  • Dunkirk

    ★★★★

  • Tour de Pharmacy

    ★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★★

  • Oh, Hello on Broadway

    ★★★★

  • Captain Underpants: The First Epic Movie

    ★★★★

  • The Beguiled

    ★★★★½

  • Okja

    ★★★★½

  • Wonder Woman

    ★★★★

  • Baywatch

    ★★½

  • Alien: Covenant

    ★★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★½

  • Atomic Blonde

    ★★★★

  • The Boss Baby

    ½

  • Baby Driver

    ★★★★★

  • Mommy Dead and Dearest

    ★★★★

  • Kong: Skull Island

    ★★★★

  • Beauty and the Beast

    ★★½

  • Logan

    ★★★★★

  • The Lego Batman Movie

    ★★★★

  • T2 Trainspotting

    ★★★★

  • Get Out

    ★★★★½

  • To the Bone

    ★★★½

  • Casting JonBenet

    ★★★★

  • The Big Sick

    ★★★★½

  • The Little Hours

    ★★★★

  • Why Him?

    ★★½

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★★

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★★½

  • Shangri-La Suite

    ★★★★★

  • 20th Century Women

    ★★★★★

  • Lion

    ★★★★½

  • Free Fire

    ★★★★½

  • Nocturnal Animals

    ★★★★

  • Moonlight

    ★★★★★

  • Arrival

    ★★★★½

  • La La Land

    ★★★★★

  • The Was

    ★★★★★

  • Popstar: Never Stop Never Stopping

    ★★★★★

  • The Neon Demon

    ★★★

  • American Honey

    ★★★★★

  • The Nice Guys

    ★★★★½

  • Raw

    ★★★★½

  • The Handmaiden

    ★★★★★

  • Bright Lights: Starring Carrie Fisher and Debbie Reynolds

    ★★★½

  • Lemonade

    ★★★★★

  • Don't Think Twice

    ★★★★

  • Don't Breathe

    ★★★

  • 10 Cloverfield Lane

    ★★★★½

  • The Love Witch

    ★★★★½

  • Yoga Hosers

  • Christine

    ★★★½

  • Swiss Army Man

    ★★★★★

  • The Revenant

    ★★★★½

  • John Mulaney: The Comeback Kid

    ★★★★

  • Room

    ★★★★★