Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★
Edit this entry  
20
Get Ready to Be Boyzvoiced

Get Ready to Be Boyzvoiced

2000
×
★★★½
Edit this entry  
19
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★★
Edit this entry  
17
Tinker Bell and the Legend of the NeverBeast

Tinker Bell and the Legend of the NeverBeast

2014
×
★★
Edit this entry  
16
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
15
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
15
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Tender Bar

The Tender Bar

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Vice

Vice

2018
×
★★
Edit this entry  
09
Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

2022
×
★★★½
Edit this entry  
09
Quiz Show

Quiz Show

1994
×
★★★★
Edit this entry  
07
Wild

Wild

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Rescue

The Rescue

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Death to 2021

Death to 2021

2021
×
★★½
Edit this entry  
31
Hilda and the Mountain King

Hilda and the Mountain King

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★
Edit this entry  
26
Jimmy Carr: His Dark Material

Jimmy Carr: His Dark Material

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Minari

Minari

2020
×
★★★½
Edit this entry  
25
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Make Us Dream

Make Us Dream

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Piney: The Lonesome Pine

Piney: The Lonesome Pine

2019
×
Read the review Edit this entry  
20
Louis C.K.: Sorry

Louis C.K.: Sorry

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Sincerely Louis C.K.

Sincerely Louis C.K.

2020
×
★★★★
Edit this entry  
19
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★½
Edit this entry  
19
David

David

2020
×
★★★★
Edit this entry  
18
South Park: Post COVID: The Return of COVID

South Park: Post COVID: The Return of COVID

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Silent Night

Silent Night

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Journey to the Christmas Star

Journey to the Christmas Star

2012
×
Edit this entry  
17
Finch

Finch

2021
×
★★★
Edit this entry  
14
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Pinocchio

Pinocchio

1940
×
★★★★
Edit this entry  
12
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★
Edit this entry  
10
South Park: Post COVID

South Park: Post COVID

2021
×
★★★½
Edit this entry  
08
Aksel

Aksel

2021
×
★★★½
Edit this entry  
05
Far From the Tree

Far From the Tree

2021
×
★★★★
Edit this entry  
05
Encanto

Encanto

2021
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Beatles: Get Back

The Beatles: Get Back

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Reisen til julestjernen

Reisen til julestjernen

1976
×
★½
Edit this entry  
28
Cinderella

Cinderella

1950
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Three Wishes for Cinderella

Three Wishes for Cinderella

2021
×
★★★
Edit this entry  
13
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Nobody

Nobody

2021
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Tunnel

The Tunnel

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★
Edit this entry  
12
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★½
Edit this entry  
11
Dave Chappelle: The Closer

Dave Chappelle: The Closer

2021
×
★★★½
Edit this entry  
08
The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Pokémon the Movie: Secrets of the Jungle

Pokémon the Movie: Secrets of the Jungle

2020
×
★★
Edit this entry