Ole has logged 26 entries for films during March 2013.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Drive

Drive

2011
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
First Fall

First Fall

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
I Saw the Devil

I Saw the Devil

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
My Favorite Picture of You

My Favorite Picture of You

2013
×
★★★★
Edit this entry  
28
Casino Jack

Casino Jack

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Ponyo

Ponyo

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Fugitive

The Fugitive

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Tae Guk Gi: The Brotherhood of War

Tae Guk Gi: The Brotherhood of War

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
From Up on Poppy Hill

From Up on Poppy Hill

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Take Shelter

Take Shelter

2011
×
★★★★
Edit this entry  
19
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Iron Giant

The Iron Giant

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Curse of the Golden Flower

Curse of the Golden Flower

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Spartacus

Spartacus

1960
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Watchmen

Watchmen

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Schindler's List

Schindler's List

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Midnight Express

Midnight Express

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Last Stand

The Last Stand

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Fist of Jesus

Fist of Jesus

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Twelve Monkeys

Twelve Monkeys

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Artist

The Artist

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Circus

The Circus

1928
×
★★★★½
Read the review Edit this entry