Tareq has logged 308 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Lawrence of Arabia

Lawrence of Arabia

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Book of Henry

The Book of Henry

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Mystic River

Mystic River

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Don't Look Now

Don't Look Now

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
How to Steal a Million

How to Steal a Million

1966
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Wonder

Wonder

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Conversation

The Conversation

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Damsels in Distress

Damsels in Distress

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Barcelona

Barcelona

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Innocents

The Innocents

1961
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Metropolitan

Metropolitan

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Omen

The Omen

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Misery

Misery

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Cruel Intentions

Cruel Intentions

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Fly

The Fly

1986
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Suburbicon

Suburbicon

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Battle of the Sexes

Battle of the Sexes

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Mudbound

Mudbound

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Audition

Audition

1999
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Good Time

Good Time

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Justice League

Justice League

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
My Fair Lady

My Fair Lady

1964
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Submarine

Submarine

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Beach

The Beach

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Sunshine

Sunshine

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Braveheart

Braveheart

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
28 Days Later

28 Days Later

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Cloud Atlas

Cloud Atlas

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1968
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Mountain Between Us

The Mountain Between Us

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Snowman

The Snowman

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
The Lego Ninjago Movie

The Lego Ninjago Movie

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Halloween

Halloween

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Sound of Music

The Sound of Music

1965
×
★★★
Read the review Edit this entry