Tareq has logged 48 entries for films during September 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Tom Jones

Tom Jones

1963
×
Read the review Edit this entry  
30
American History X

American History X

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
West Side Story

West Side Story

1961
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Goodbye Christopher Robin

Goodbye Christopher Robin

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Eyes Without a Face

Eyes Without a Face

1960
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Beguiled

The Beguiled

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Best in Show

Best in Show

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Primer

Primer

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Heathers

Heathers

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
We Need to Talk About Kevin

We Need to Talk About Kevin

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Orphanage

The Orphanage

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Ghost World

Ghost World

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Last Days of Disco

The Last Days of Disco

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Zoolander

Zoolander

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Gigi

Gigi

1958
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
On the Waterfront

On the Waterfront

1954
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Marty

Marty

1955
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
The Bridge on the River Kwai

The Bridge on the River Kwai

1957
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Around the World in Eighty Days

Around the World in Eighty Days

1956
×
Read the review Edit this entry  
18
Victoria & Abdul

Victoria & Abdul

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
American Assassin

American Assassin

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Crimson Peak

Crimson Peak

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
mother!

mother!

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
An American in Paris

An American in Paris

1951
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
From Here to Eternity

From Here to Eternity

1953
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
High Fidelity

High Fidelity

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
All About Eve

All About Eve

1950
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Greatest Show on Earth

The Greatest Show on Earth

1952
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
The Intouchables

The Intouchables

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
A Man for All Seasons

A Man for All Seasons

1966
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
It

It

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Wind River

Wind River

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Midnight Cowboy

Midnight Cowboy

1969
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
In the Heat of the Night

In the Heat of the Night

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
All the King's Men

All the King's Men

1949
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Y Tu Mamá También

Y Tu Mamá También

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Hamlet

Hamlet

1948
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Gentleman's Agreement

Gentleman's Agreement

1947
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Bourne Identity

The Bourne Identity

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Best Years of Our Lives

The Best Years of Our Lives

1946
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Detroit

Detroit

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Raw

Raw

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Oliver!

Oliver!

1968
×
★★★
Read the review Edit this entry