• Trevor: The Musical

    ★★

  • My Fake Boyfriend

    ★★½

  • Lightyear

    ★★★½

  • Fire Island

    ★★★★

  • Obi-Wan Kenobi

    ★★★★

  • The Bob's Burgers Movie

    ★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • Crush

    ★★★★

  • The Northman

    ★★★★

  • Moon Knight

    ★★★★

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★★

  • OLIVIA RODRIGO: driving home 2 u (a SOUR film)

    ★★★★★

  • X

    ★★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★½

  • The Lost City

    ★★★½

  • The Adam Project

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Weekend Away

    ★★½

  • Three Months

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★½

  • Uncharted

    ★★★

  • Death on the Nile

    ★★

  • Marry Me

    ★★★½

  • Pam & Tommy

    ★★★½

  • Fresh

    ★★★

  • Hotel Transylvania: Transformania

    ★½

  • Scream

    ★★★★

  • The 355

    ★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★★

  • Jujutsu Kaisen 0

    ★★★★

  • The King's Man

    ★★★

  • The Christmas House 2: Deck Those Halls

    ★★

  • Station Eleven

    ★★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Being the Ricardos

    ★★★½

  • Snoopy Presents: For Auld Lang Syne

    ★★★

  • Christmas ...Again?!

    ½

  • Shaun the Sheep: The Flight Before Christmas

    ★★★½

  • Annie Live!

    ★★★

  • Single All the Way

    ★★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • A Castle for Christmas

  • The Unforgivable

    ★★★

  • House of Gucci

    ★★★½

  • Hawkeye

    ★★★★

  • 8-Bit Christmas

    ★★½

  • A Boy Called Christmas

    ★★★½

  • The Princess Switch 3: Romancing the Star

    ★★

  • Sing 2

    ★★★½

  • Home Sweet Home Alone

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★½

  • Clifford the Big Red Dog

    ★★

  • Red Notice

    ★★½

  • Love Hard

    ★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★★

  • Robin Robin

    ★★★★

  • Muppets Haunted Mansion

    ★★★½

  • Diana: The Musical

  • LEGO Star Wars Terrifying Tales

    ★★★

  • Under Wraps

    ★½

  • The Addams Family 2

    ★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★★