• Just Short of Perfect

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Red Notice

    ★★

  • Love Hard

    ★★½

  • Stuck Together

  • Night Teeth

  • Maid

    ★★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★

  • Midnight Mass

    ★★★

  • The Boy Who Killed My Parents

    ★★★

  • The Girl Who Killed Her Parents

    ★★½

  • Confessions of an Invisible Girl

    ★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★½

  • Scenes from a Marriage

    ★★★★★

  • The Guilty

    ★★★

  • Kate

    ★★

  • The Starling

    ★½

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • Happier Than Ever: A Love Letter to Los Angeles

  • Cinderella

    ½

  • Afterlife of the Party

  • After We Fell

  • He's All That

    ★½

  • The Voyeurs

    ★★★

  • Bob Ross: Happy Accidents, Betrayal & Greed

    ★★★

  • Untold: Caitlyn Jenner

    ★★½

  • Reminiscence

    ★★

  • Nine Perfect Strangers

    ★★½

  • The Secret Diary of an Exchange Student

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • The Kissing Booth 3

    ½

  • Free Guy

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • The Last Letter From Your Lover

    ★★★

  • Pig

    ★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Jolt

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Elize Matsunaga: Once Upon a Crime

    ★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★

  • Black Widow

    ★★★★

  • Annette

    ★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • The Boss Baby: Family Business

    ★★

  • The Tomorrow War

  • Good on Paper

  • No Sudden Move

    ★★★

  • Fatherhood

    ★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Loki

    ★★★★

  • Awake

  • Lisey's Story

  • In the Heights

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Plan B

    ★★★★

  • Friends: The Reunion

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★★

  • Halston

    ★★★

  • The Woman in the Window

    ★★½

  • Army of the Dead

    ★★

  • Oxygen

    ★★★

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★

  • 22 vs. Earth

    ★★★

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★½

  • A Vida Depois do Tombo

  • Things Heard & Seen

    ★★

  • Get the Grift

    ★★½