ana has logged 72 entries for films during October 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
It's the Great Pumpkin, Charlie Brown

It's the Great Pumpkin, Charlie Brown

1966
×
Read the review Edit this entry  
31
The Purge

The Purge

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Bill & Ted Face the Music

Bill & Ted Face the Music

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Ava

Ava

2020
×
Read the review Edit this entry  
30
127 Hours

127 Hours

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
What If

What If

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Bill & Ted's Bogus Journey

Bill & Ted's Bogus Journey

1991
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Banana Split

Banana Split

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Internship

The Internship

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Always Be My Maybe

Always Be My Maybe

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Holidate

Holidate

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Spontaneous

Spontaneous

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
After We Collided

After We Collided

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
26
My Friend Dahmer

My Friend Dahmer

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Monster-in-Law

Monster-in-Law

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Never Been Kissed

Never Been Kissed

1999
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Clouds

Clouds

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Big Time Adolescence

Big Time Adolescence

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Like a Boss

Like a Boss

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Broken Hearts Gallery

The Broken Hearts Gallery

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Roald Dahl's The Witches

Roald Dahl's The Witches

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
He Loves Me… He Loves Me Not

He Loves Me… He Loves Me Not

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Rebecca

Rebecca

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Alexander IRL

Alexander IRL

2017
×
Read the review Edit this entry  
18
This Is Paris

This Is Paris

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
My Girl

My Girl

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Annabelle

Annabelle

2014
×
Read the review Edit this entry  
16
Blockers

Blockers

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
American Pie Presents: Girls' Rules

American Pie Presents: Girls' Rules

2020
×
Read the review Edit this entry  
15
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
American Pie

American Pie

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Irreplaceable You

Irreplaceable You

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Whatever It Takes

Whatever It Takes

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Sleepover

The Sleepover

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
12
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The War with Grandpa

The War with Grandpa

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
American Murder: The Family Next Door

American Murder: The Family Next Door

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry