Sort by

Tarvis has logged 22 entries for films during September 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Cigarette Burns

Cigarette Burns

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
In the Mouth of Madness

In the Mouth of Madness

1994
×
★★★★
Edit this entry  
27
Big Trouble in Little China

Big Trouble in Little China

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Prince of Darkness

Prince of Darkness

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Starman

Starman

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Spectre

Spectre

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Attica

Attica

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
You Are Not My Mother

You Are Not My Mother

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Montana Story

Montana Story

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Jagged

Jagged

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Kate

Kate

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Sundown

Sundown

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Ahed's Knee

Ahed's Knee

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Murina

Murina

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry