Taryll has logged 154 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Atlantics

Atlantics

2019
×
★★★
Edit this entry  
24
Cats

Cats

2019
×
Read the review Edit this entry  
22
Ted

Ted

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Good Liar

The Good Liar

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Charlie Says

Charlie Says

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Zeroville

Zeroville

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Les Misérables: The Staged Concert

Les Misérables: The Staged Concert

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
I Lost My Body

I Lost My Body

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Low Tide

Low Tide

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Harriet

Harriet

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Frozen

Frozen

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Always Be My Maybe

Always Be My Maybe

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Tell Me Who I Am

Tell Me Who I Am

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Lady and the Tramp

Lady and the Tramp

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Once Upon a Time in London

Once Upon a Time in London

2019
×
Read the review Edit this entry  
14
Support the Girls

Support the Girls

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Midway

Midway

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Let It Snow

Let It Snow

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story by Martin Scorsese

Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story by Martin Scorsese

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Ghosts of Sugar Land

Ghosts of Sugar Land

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
American Son

American Son

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Aeronauts

The Aeronauts

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
A Bronx Tale

A Bronx Tale

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
We Shall Not Die Now

We Shall Not Die Now

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Laundromat

The Laundromat

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Fire in Paradise

Fire in Paradise

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Furie

Furie

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Jay and Silent Bob Strike Back

Jay and Silent Bob Strike Back

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
I Am Mother

I Am Mother

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry