Sort by

tasha has logged 127 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★★
Edit this entry  
24
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Elf

Elf

2003
×
★★★
Edit this entry  
20
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Nativity 3: Dude, Where's My Donkey?!

Nativity 3: Dude, Where's My Donkey?!

2014
×
Edit this entry  
11
The Princess Switch

The Princess Switch

2018
×
★★½
Edit this entry  
06
A Bad Moms Christmas

A Bad Moms Christmas

2017
×
★★★½
Edit this entry  
05
Let It Snow

Let It Snow

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Nativity 2: Danger in the Manger!

Nativity 2: Danger in the Manger!

2012
×
★★
Edit this entry  
04
Nativity!

Nativity!

2009
×
★★★★
Edit this entry  
28
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Professor Marston and the Wonder Women

Professor Marston and the Wonder Women

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
20
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Eddie the Eagle

Eddie the Eagle

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Mulan

Mulan

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Edit this entry  
04
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★★½
Edit this entry  
04
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Between Two Ferns: The Movie

Between Two Ferns: The Movie

2019
×
★★½
Edit this entry  
29
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★
Edit this entry  
28
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★
Edit this entry  
23
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★½
Edit this entry  
21
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★★
Edit this entry  
18
Gerald's Game

Gerald's Game

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★
Edit this entry  
14
The Purge: Anarchy

The Purge: Anarchy

2014
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Skeleton Twins

The Skeleton Twins

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Purge

The Purge

2013
×
★★
Edit this entry  
09
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

2019
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★½
Edit this entry  
01
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Good Dinosaur

The Good Dinosaur

2015
×
★★★½
Edit this entry  
29
Battle at Big Rock

Battle at Big Rock

2019
×
★★★
Edit this entry  
26
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Venom

Venom

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Princess Cyd

Princess Cyd

2017
×
★★★½
Edit this entry  
24
It's Kind of a Funny Story

It's Kind of a Funny Story

2010
×
★★★½
Edit this entry  
18
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★★
Edit this entry  
17
Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

2019
×
★★★
Edit this entry  
16
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Coco

Coco

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
10
It

It

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry