Sort by

Tasha has logged 13 entries for films during February 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
Ivan's Childhood

Ivan's Childhood

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Mississippi Burning

Mississippi Burning

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Room

Room

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Rider

The Rider

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Killer Joe

Killer Joe

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Marshland

Marshland

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Burning

Burning

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Fyre

Fyre

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry