Tasha has logged 137 entries for films during 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Kung Fury

Kung Fury

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Atari: Game Over

Atari: Game Over

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Roar

Roar

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Kahlil Gibran's The Prophet

Kahlil Gibran's The Prophet

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Man from U.N.C.L.E.

The Man from U.N.C.L.E.

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Furious 7

Furious 7

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Sisters

Sisters

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Minions

Minions

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Aguirre, the Wrath of God

Aguirre, the Wrath of God

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
In the Heart of the Sea

In the Heart of the Sea

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Macbeth

Macbeth

2015
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Joy

Joy

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
01
The Martian

The Martian

2015
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Revenant

The Revenant

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Toy Story 3

Toy Story 3

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Toy Story

Toy Story

1995
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Big Short

The Big Short

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Victor Frankenstein

Victor Frankenstein

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The Good Dinosaur

The Good Dinosaur

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Chi-Raq

Chi-Raq

2015
×
★★★½
Edit this entry  
19
Son of Saul

Son of Saul

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

2015
×
★★★★
Edit this entry  
16
Secret in Their Eyes

Secret in Their Eyes

2015
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Assassin

The Assassin

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
14
The Primary Instinct

The Primary Instinct

2015
×
★★★½
Edit this entry  
12
By the Sea

By the Sea

2015
×
★★★
Edit this entry  
12
Battle Royale

Battle Royale

2000
×
★★★½
Edit this entry  
10
Entertainment

Entertainment

2015
×
Edit this entry  
05
The Last Witch Hunter

The Last Witch Hunter

2015
×
★★½
Edit this entry  
04
Flowers

Flowers

2014
×
★★½
Edit this entry  
04
Spectre

Spectre

2015
×
★½
Edit this entry  
03
Miss You Already

Miss You Already

2015
×
★★½
Edit this entry  
02
The Peanuts Movie

The Peanuts Movie

2015
×
★★★½
Edit this entry  
27
All the President's Men

All the President's Men

1976
×
★★★★
Edit this entry  
27
Trumbo

Trumbo

2015
×
Edit this entry  
25
Creative Control

Creative Control

2015
×
★★★
Edit this entry  
25
Cemetery of Splendor

Cemetery of Splendor

2015
×
★★★
Edit this entry  
25
Girls Lost

Girls Lost

2015
×
★★★½
Edit this entry  
24
The 33

The 33

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Haunter

Haunter

2013
×
★★★½
Edit this entry  
22
Victoria

Victoria

2015
×
★★★★
Edit this entry  
21
Anomalisa

Anomalisa

2015
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Room

Room

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Rock the Kasbah

Rock the Kasbah

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Mia madre

Mia madre

2015
×
★★½
Edit this entry  
15
The Middle Distance

The Middle Distance

2015
×
★★½
Edit this entry