Tasha has logged 25 entries for films during October 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
All the President's Men

All the President's Men

1976
×
★★★★
Edit this entry  
27
Trumbo

Trumbo

2015
×
Edit this entry  
25
Creative Control

Creative Control

2015
×
★★★
Edit this entry  
25
Cemetery of Splendor

Cemetery of Splendor

2015
×
★★★
Edit this entry  
25
Girls Lost

Girls Lost

2015
×
★★★½
Edit this entry  
24
The 33

The 33

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Haunter

Haunter

2013
×
★★★½
Edit this entry  
22
Victoria

Victoria

2015
×
★★★★
Edit this entry  
21
Anomalisa

Anomalisa

2015
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Room

Room

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Rock the Kasbah

Rock the Kasbah

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Mia madre

Mia madre

2015
×
★★½
Edit this entry  
15
The Middle Distance

The Middle Distance

2015
×
★★½
Edit this entry  
15
A Light Beneath Their Feet

A Light Beneath Their Feet

2016
×
★★★
Edit this entry  
15
Henry Gamble's Birthday Party

Henry Gamble's Birthday Party

2015
×
★★★½
Edit this entry  
14
Cash Only

Cash Only

2015
×
Edit this entry  
14
Radical Grace

Radical Grace

2015
×
Edit this entry  
14
Breakfast at Ina's

Breakfast at Ina's

2015
×
Edit this entry  
14
Spotlight

Spotlight

2015
×
Edit this entry  
13
Crimson Peak

Crimson Peak

2015
×
Edit this entry  
12
Bridge of Spies

Bridge of Spies

2015
×
Edit this entry  
04
The Winter

The Winter

2013
×
★★½
Edit this entry  
03
Extraordinary Tales

Extraordinary Tales

2013
×
★★★½
Edit this entry  
02
Black Mountain Side

Black Mountain Side

2014
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Borderlands

The Borderlands

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry