Sort by

Tasha has logged 31 entries for films during September 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Don't Think Twice

Don't Think Twice

2016
×
★★★½
Edit this entry  
27
Wait Until Dark

Wait Until Dark

1967
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Queen of Katwe

Queen of Katwe

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Sing

Sing

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Girl with All the Gifts

The Girl with All the Gifts

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
I Am the Pretty Thing That Lives in the House

I Am the Pretty Thing That Lives in the House

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
The Magnificent Seven

The Magnificent Seven

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Frantz

Frantz

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
My Entire High School Sinking Into the Sea

My Entire High School Sinking Into the Sea

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Strange Weather

Strange Weather

2016
×
Read the review Edit this entry  
13
'76

'76

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Paterson

Paterson

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Unknown Girl

The Unknown Girl

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Julieta

Julieta

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Mascots

Mascots

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Certain Women

Certain Women

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Giant

The Giant

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Red Turtle

The Red Turtle

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Beautiful Days of Aranjuez

The Beautiful Days of Aranjuez

2016
×
Read the review Edit this entry  
09
Night Moves

Night Moves

1975
×
★★★½
Edit this entry  
09
The Birth of a Nation

The Birth of a Nation

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Elle

Elle

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
A Monster Calls

A Monster Calls

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Free Fire

Free Fire

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Dog Eat Dog

Dog Eat Dog

2016
×
Read the review Edit this entry  
08
The Bad Batch

The Bad Batch

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
American Honey

American Honey

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Loving

Loving

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry