Tasha has logged 143 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Bright

Bright

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Keanu

Keanu

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Lure

The Lure

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
BPM (Beats per Minute)

BPM (Beats per Minute)

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Breadwinner

The Breadwinner

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Post

The Post

2017
×
★★★
Edit this entry  
13
Justice League

Justice League

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★
Edit this entry  
09
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★
Edit this entry  
08
Ghost World

Ghost World

2001
×
★★★½
Edit this entry  
07
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★★
Edit this entry  
07
Coco

Coco

2017
×
★★★★
Edit this entry  
03
Primal Rage

Primal Rage

2017
×
★★½
Edit this entry  
03
Tragedy Girls

Tragedy Girls

2017
×
★★
Edit this entry  
26
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Geostorm

Geostorm

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
They Remain

They Remain

2018
×
★★½
Edit this entry  
06
The Black Gloves

The Black Gloves

2017
×
★★½
Edit this entry  
29
Flatliners

Flatliners

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Radius

Radius

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Exterminating Angel

The Exterminating Angel

1962
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Rememory

Rememory

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Revenge

Revenge

2017
×
★★
Edit this entry  
14
High Fantasy

High Fantasy

2017
×
★★★
Edit this entry  
14
Thelma

Thelma

2017
×
★★★
Edit this entry  
14
Marrowbone

Marrowbone

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
13
Let the Corpses Tan

Let the Corpses Tan

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Pyewacket

Pyewacket

2017
×
★★½
Edit this entry  
13
Five Fingers for Marseilles

Five Fingers for Marseilles

2017
×
★★½
Edit this entry  
12
Unicorn Store

Unicorn Store

2017
×
★★
Edit this entry  
12
Alias Grace

Alias Grace

2017
×
★★★½
Edit this entry  
12
Three Christs

Three Christs

2017
×
★★★
Edit this entry  
11
Darkest Hour

Darkest Hour

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Ravenous

Ravenous

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Submergence

Submergence

2017
×
★★
Edit this entry  
10
Mom and Dad

Mom and Dad

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
mother!

mother!

2017
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Current War

The Current War

2017
×
★★★
Edit this entry  
09
Suburbicon

Suburbicon

2017
×
★★½
Edit this entry  
09
Dragonfly Eyes

Dragonfly Eyes

2017
×
★★½
Edit this entry  
09
Downsizing

Downsizing

2017
×
★★½
Edit this entry